Proces

Krok 2

Upřesnění

 Předchozí krok | Další krok

Definujeme vaše potřeby

Sbíráme informace jako počet obrázků, zda se jedná o vizualizaci pro interiér, exteriér či řezopohled, jaký typ vizualizace potřebujete – fotorealistickou pro prezentaci a marketing, zákres do fotografie pro ověření návrhu, vizualizaci pro soutěžní návrh nebo konzultační pro klienta. Dále se ptáme na druh pohledu – nabízíme nadhled, pohled v úrovni očí i detail. S pohledem vám poradíme nebo jej necháme na vás. Nakonec určíme celkovou atmosféru. S referenčními obrázky a dalšími podklady lépe porozumíme vašemu požadavku.

Specifikace velikosti, kvality a pozice kamery

Upřesňujeme si, zda potřebujete specifickou velikost či vyšší kvalitu finální vizualizace třeba pro velkoformátový tisk. Typická velikost finálního obrázku je 4096×3112 px, 300 dpi. Zároveň spolu stanovíme pozici kamer ve 3D modelu – tím určíme finální pohledy.

Kontrola č. 2

Zašleme vám náhledové vizualizace všech požadovaných pohledů v takzvaném šedém hmotovém modelu. V něm jsou objekty bílé, se všemi stíněními a bez materiálů. Jedná se o první náhled vizualizace. U čistého návrhu se lépe soustředíte na celkový obraz. Pak přichází na řadu podrobnější věci jako materiály. Dle požadovaných korekcí zapracujeme úpravy modelu a pozice kamer.

Dejte svému návrhu nový rozměr

Ozvěte se