3+1 tipy, jak jako zákazník rozpoznat dobré grafické výstupy…

Jak lehce rozpoznáváme jestli to co jste dostali do ruky je kvalitní grafický výstup. Kterých chyb se 100% vyvarováváme a všímáme. Jak zkontrolovat kvalitu naší nebo kterékoliv jiné grafické práce. Jdeme tedy na první tip.

Perspektiva
Základním pojmem, při řešení grafických výstupu architektury. Sledování tohoto pojmu začíná už třeba v galeriiích a kdekoliv reálném světě. Náš mozek si uzpůsobuje například vertikály domů, což je jeden z hlavních pojmů, kterých bychom si měli všímat. Dobrá architektonická fotka nebo 3D vizualizace, by měla mít všechny svislé vodící linie ve vertikální poloze. To znamená, žádný třetí úběžník! Jen ve vyjímečných případech, kdy se jedná o umělecké pojetí mrakodrapu, z velmi blízké vzdálenosti od budovy s pohledem nahoru.
TIP = NAŠLI JSTE VŠECHNY VERTIKÁLY?

 

Kamera

S perspektivou, kterou jsme řešili před chvíli úzce souvisí kamera. Při vybírání pohledu ať už na interiér nebo exteriér je základní úvahou, aby nebyla kamera moc vysoko a nepůsobil pohled nereálně, jak z pohledu zvířete na stromě. Tak na druhou stranu velmi nízkého pohledu ze země. Nejlépe se nám vždy ověřilo nastavení kamery z pohledu člověka. S nastavením kamery také souvisí kompozice obrázku. Může se použít rozdělení obrazu na třetiny, trojúhelníky nebo zlatý řez. Tyto metody pomohou, aby obrázek lépe lahodil klientovi.
TIP = MOC VYSOKO? MOC NÍZKO?

Barvy
S dnešním světem Instagramových i Facebokových filtrů se potýkáme s tím, jak pracovat s obrázky aby se lidem líbili. Proto si myslíme, že je důležité aby obrázky nebyly vybledlé a zároveň ani přebarvené (pro pokročilejší pojem saturace). V případě tvorby profesionálních vizualizací se také dají používat palety barev, které najdete například na Adobe Kuler, které pomohou sladit vizualizace a obecně grafiku do barev, které spolu bud sousedí nebo naopak jsou protiklady a tím pádem jsou pro vaše oko větší lahodou.

TIP = SEDÍ VÁM BAREVNÁ KOMBINACE?

+TIP nakonec
Ať už jste klient a nebo jen člověk který se o tuto problematiku zajímá. Máme pro vás tip na video, ve kterém je více tipů, jak se zlepšit ve vnímání dobrých “obrazu”, což jsou i architektonické vizualizace.
8 Tips to Improve your Architectural Visualizations by Show it Better

No Comments

Post a Comment